У мережі з'явилася дуже цікава інформація про однин з радянських автомобілей. Стало відомо, що на Запорізькому автозаводі був зроблений вантажний автомобіль ЗАЗ-2301 в цілях експерименту.

Відповідну інформацію розмістили на порталі «Уніан»

Ні для кого не секрет, що Запорізький завод – справжнє джерело автомобільних розробок. Є маса радянських автомобілів, які так і не потрапили на масові виробництва, але мали дуже величезний потенціал. Одним з таких екземплярів є вантажівка Заз-2301.

ЗАЗ-2301- це той автомобіль, який втратив свою популярність і популярність через довгі роки. Ця вантажівка свого часу була відомою, як «Снага», завдяки своїй витривалості і потужності.

ЗАЗ-2301
ЗАЗ-2301

Відомо, що українці працювали над цим автомобілем спільними силами з працівниками зі Словаччини. Зараз йдеться про людей із заводу в Трнаві. Цю вантажівку почали розробляти ще з 1989 по 1992 роки. Варто відзначити, що перший екземпляр, який себе непогано показав, з'явився на світ в 1995 року.

Як не дивно, над дизайном кузова працювали Запорізькі працівники. Рама і ходова автомобіля була проведена разом зі словацькими колегами по цеху. Ця вантажівка була наділена 1,7-літровим двигуном УЗАМ 3317, який мав 85 кінських сил. Такий же двигун стояв в Москвичах 21412.

Потрібно зауважити, що цей вантажний автомобіль без будь-яких проблем міг розганятися до 120 кілометрів на годину. Витрата палива становив 10,5 літрів при швидкості 60 кілометрів на годину.

ЗАЗ-2301
ЗАЗ-2301

ЗАЗ-2301 дуже добре себе показав на випробуваннях і проїхав дуже багато кілометрів по території СРСР. Але, на превеликий жаль, він не потрапив в серійне виробництво, не дивлячись навіть на дуже великий попит свого часу.

Один користувач помітив якусь схожість автомобіля ЗАЗ-2301 з популярною Газеллю, хоча це можна побачити неозброєним оком.

"Але ж зараз би міг бути конкурент газелі та іншим, отримай він розвиток", - залишив відгук користувач мережі.

Популярні новини зараз

Таке буде вперше з часів Другої світової: Байден на весь світ пригрозив Путіну. Кремль похитнувся

Маски і карантин не допоможуть: Комаровський стривожив новим прогнозом

Українських водіїв почали штрафувати за «неправильні» слова на адресу поліції: скільки заплатимо

Зразу після лютих «мінусів»: стало відомо, коли в Україні потепліє. Точна дата

Показати ще

Коментар
Коментар

Нагадаємо, що у Києві показали унікальну Таврію.

Як раніше повідомляв портал "Hyser", біля Житомира сталася аварія з працівниками, які їхали з Польщі.