Українських водіїв попередили про те, що незабаром вони можуть зіткнутися з хвилею нових штрафів.

Українські водії знову опинилися під ударом. Їх вже попереджають про те, що незабаром в Україні почнеться нова хвиля штрафів, яка не обійде практично нікого. Так як до 1 жовтня в Україні автофіксація перевищення вагових норм.

Зазначимо, що це передбачено законами №1534-IX та 1582-IX. Водночас, кажуть юристи, штрафи за перевищення вагових норм платитимуть аж ніяк не перевізники чи вантажовідправники.

Як виявилося, що за таке порушення українських водіїв чекає досить чималий штраф. Мінімальний його розмір становить 8500 грн. У максимальному випадку порушник буде змушений заплатити 51 тисячу гривень.

Так, кодекс України Про адміністративні правопорушення (КпАП) доповнено частиною 2 статті 132-1, що передбачає такі адміністративні штрафні санкції:

  • 8 500 грн випишуть у разі перевищення габаритно-вагових норм від 5 до 10% включно;
  • 17 тисяч грн - у разі перевищення понад 10%, але не більше 20%;
  • 34 тисячі грн - у разі перевищення більше 20%, але не більше 30%;
  • 51 тисяча грн - у разі перевищення понад 30%.

КпАП передбачає, що відповідальність за такі порушення несе фізособа або Керівник юрособи, за якою зареєстрована вантажівка.

Але якщо в Реєстрі є вказівка на фактичного користувача вантажівки, тоді "лист щастя" отримає саме він. Наприклад, це може бути водій, який сам здійснює перевезення і порушує при цьому закон. Тому всім юридичним власникам транспортних засобів юристи радять вже зараз внести до реєстру фактичних користувачів машин, щоб потім в суді не оскаржувати штраф.

Раніше Hyser писав про те, що українців вже готують до нововведень щодо зарплати і нових штрафів.

Також писали, що ПриватБанк блокує рахунки за порушення правил паркування.

Нагадаємо, що у мережі опублікували нову карту камер автофіксацій порушень.