30 вересня всі православні відзначають велике свято.

У вересні за традицією всі православні шанують пам'ять великомучениці Софії та її дочок Віри, Надії і любові, які зараховані до лику святих. Він символізує велику силу волі, яку ніяк не зломити зовнішніми обставинами і муками. Ще в народі це свято має назву"Бабині іменини".

Варто сказати, що це свято завжди відзначається в один і той же день - 30 Вересня. За часів правління імператора Адріана в Римі жила вдова віруюча Софія з трьома дочками. У той час відбувалися гоніння на християн. Імператор Адріан дізнався про віруючу сім'ю і намагався змусити їх зректися від Христа.

На очах Софії катували її дочок. Але їхня віра виявилася непохитною. Вони померли в муках, але від Христа не відреклися. Софія поховала своїх дочок, а через три дні і сама померла у них на могилі.

У цей день в церкві проходить служба. Згідно з традицією в цей день дівчата можуть плакати і скаржитися на свою долю.

Вважалося, що чим більше жінка поплаче, тим більше Бід обійдуть її стороною.

Заміжні жінки в цей день робили різні ритуали на благополуччя сім'ї. А дівчата на виданні молилися цим святим, щоб скоріше вийти заміж за хорошого чоловіка. Також в Свято відзначаються іменини тезок святих. У цей день не можна грати весілля, шити і прибирати. Жінкам не можна лаятися один з одним. В іншому випадку можна накликати біду на людину. Краще буде провести цей день в молитвах, щоб не гнівити Христа.

Тим більше, що ці святі допомагають дійсно молодим дівчатам знайти сімейне щастя, стати матір'ю і берегинею вогнища.

Раніше Hyser писав про те, що народний синоптик розповів про погоду в жовтні.

Також писали, що українців попередили про магнітну бурю, що насувається.

Нагадаємо, що українцям розповіли, скільки буде вихідних у жовтні.